The Creation Of The Universe

溫暖地一個世界

Hande Şen su beş özellikleri de dünyanın iklim dengesi için çok önemlidir onun ünlü kitap 'çevre' uygunluğunu tarif.

Diğer sıvı okyanus daha yüksek su Karanlık ısı ve ısı, toprak daha sıcak soğuk geceleri çok geç. Bu nedenle, 140oC kadar farkı, 15-20oC arasındaki okyanus arasındaki sıcaklık farkı arasındaki Dünya'nın toprak sıcaklığı. Ayrıca sirkadyen sıcaklığı arasında bulunmaktadır. Kara gün ve 20-30oC arasında gece sıcaklık farkı. Okyanus üzerinde gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkının birkaç derece kadar. Sadece okyanus, atmosferdeki su buharı da büyük bir dengesini korur. Çölün az su buharı, gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı. Bölgenin deniz ikliminde gündüz ve gece arasındaki nispeten küçük sıcaklık farkıdır. Çünkü bu özellik, kış ve yaz, ya da gün ve sadece insan vücudunun bir düzeyde dayanabilir yılında arasındaki gece sıcaklık farkı olduğunu.
 
Dünya üzerindeki su miktarı gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı arazi daha küçükse önemli, daha arazinin yarısından çöl olacak olacaktır. Survival bir sorun olacak. Su ve ısı enerjisi farklı ise, Dünya da yaşam varlığı değildir. Su içinde Hande Sen da ifade: "üç büyük önem vardır suyun özellikleri özetlemek için gereklidir:
 
Bir dünyanın sıcaklığını ayarlamak ve dengelemek için, ikinci, üçüncü ve hayvan vücudunun ısı dengesi, hava bu dönüşümü sağlamak olduğunu garanti etmektir. Bütün bu faktörler, en uyumlu düzeyde etkili olması için. Bu noktada, herhangi bir madde su ile mukayese edilebilir. "79
 
 
  
 
 
 
 
 
Suyun termal özellikleri bize terleme yoluyla vücuttan aşırı ısı deşarj sağlar.
 
Suyun yüzey gerilimi
 
Şimdiye kadar, ısı ve su özellikleri sıcaklık ile tartıştık. Aslında, su, diğer bazı aynı derecede önemli fiziksel özellikleri vardır. Suyun yüzey gerilimi bunlardan biridir.
 
Ansiklopedide suyun bu gerilim 'filmi sıvı yüzey tabakası tansiyonu gibi gergin' olarak tarif edilir. Bunun sebebi ise, karşılıklı çekim dolayı sıvı moleküllerin bileşimi. Su, yüksek yüzey gerilimine bağlı olarak, bazı ilginç fiziksel bir fenomen vardır, böylece. Örneğin, su kabını dışarı dökmek değildir su yüksek düzeyde daha fazla dayanabilir. Su üzerinde bir iğne düzeyde ise, batmıyor.
 
Suyun yüzey gerilimi herhangi bir başka sıvı daha yüksek, ve çok yüksek bir biyolojik etkiye sahiptir. Bitkiler yükünü.
 
Eğer bitki civa dayanmaz olacağını biliyor muydunuz, kas sistemi bir kaç metre toprak altında toprak derinliklerinden gelen su almak mümkün olacak? Bu rol içinde su gerilimidir. Bitki ve boruların kökleri su kullanarak bir gerilim uygun olarak dizayn edilir. Yukarı kademeli boru su 'tırmanma' yardım daralmış. Su çekme ve nispeten düşük olarak sıvı çoğu, bir çok karasal bitkiler dayanamaz.
 
Bitkiler suyun yüksek yüzey gerilimi, su bir orman gölgelik bile yüksek yaprakları metrelerce yükselip yapılabilir sayesinde yararlanmak için tasarlanmıştır.
Su gerginliğin başka bir rol de kaya kırıklardır. Derin yarıklar içine su gerginliği. Bundan sonra, hava soğuk olacak, su donacak. Buza Su böylece yavaş yavaş kırık kaya, genişler. Bu doğa toprağa önemli besin sağlar akıyordu kayaların mineral yapar.  
 
Suyun kimyasal karakteristikleri
 
Suyun fiziksel özelliklere ek olarak, bitki ve hayvan hayatta kalma kimyasal özellikleri de çok önemlidir. Suyun seyreltme etkisi ilk önce kimyasal özellikleri geldi. Hemen hemen kullanılan kimyasal madde su ile seyreltilir.
 
Nehrin seyreltme sonrasında maden ayrışma ömrü çoğu kapalı deniz akar. Kimyasal maddelerin akış su seyreltme sonra denize her yıl beş milyar ton hesaplanmıştır. Deniz yaşam bu maddeler kritik öneme sahiptir.
 
 Su tüm bilinen kimyasal reaksiyonlar (yani, kataliz) hızını hızlandırmak. Suyun bir kimyasal özellikleri ilave reaksiyonu arzu edilen düzeyde. Su kükürt tepkisiz olarak argon aksine şiddetle tepki ne kadar olduğunu. Denton, yukarıda bahsedildiği gibi, reaksiyon içine su miktarının tam olarak biyolojik ve jeolojik gereksinimleri seviyesi ile aynı doğrultudadır. 80  
 
Sağkalım karşılamak için derinlemesine araştırma suyun kimyasal özelliklerinin ihtiyacı, yeni bir keşif daha ayrıntılı. Ünlü tarafından biyokimyasal Yale Üniversitesi profesörü Harold Morowitz söyledi: 
 
"Son yıllarda, bazı (proton iletkenliği), sadece suya geçerlidir ve yaşam kaynağı bilgimiz arttıkça Biyolojik enerji dönüşüm önemli bir role sahip su özellikleri özelliklerini bilmiyorum bulundu , aynı zamanda doğaya bizim saygı artar. "81
 
Su akışkanlık
 
Bu sıvı geldiğinde, gözümüzün sıvı akışının devlet olacaktır. Aslında, sıvı akışının derece farklıdır. Tar, gliserin ve zeytinyağı ve sülfürik asit gibi Likidite çok farklı. Ne zaman su füzyon, bu fark, sırasıyla, çünkü suyun, katran, gliserin ve zeytin yağı ve sülfürik asit nakit 10000000000, 1000, 100 ve 25 kat daha yüksek daha da büyüktür.
 
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, su akışının yüksek performans. Gök eter, sıvı hidrojen kenara varsa, geliyorsa, bu sıvı, en yüksek su akış sağlandı.
 
Biraz daha güçlü ya da neredeyse bu sorunu nasıl olacak cevap su akışı ‧ Dandun Meckel:
 
Likidite başka bir güçlü noktası ise, "Su hayatın temel taşı kaybedersiniz. Örnek, sıvı hidrojen gibi su akışı, daha sonra yaşamın yapısını ölümcül bir darbe olurdu eğer ..... hassas moleküler yapısı su ile desteği likidite hemen hemen, daha sonra, bir protein gibi, böylece makro moleküller ve mitokondrial Games durdurmak ise, hücreler, kendi hassas yapı ..... Öte yandan sürdüremez. Benzer bir şekilde, hücre durur bölme, ve böylece hücre tüm etkinlikler sonlandırılır. ilgili organizmaların su, hemen hemen zaman gelişimi akış içinde embriyo oluşumu ve hareketi kesinlikle onlarla olmayacaktır. "82
 
Su akışkanlık hücre hareketi için önemli olmakla kalmayıp, ancak kan döngü için daha da önemlidir.
 
Hepsi bir çeyrek milimetre birden fazla küçük hayvanların dolaşım sistemi var. Bu uzunluk başından itibaren, böylece sıvı emme ve besin ve oksijen transfer etmek imkansız olduğu hücreye doğrudan doğruya, bir 'nüfuz' ile besin ve oksijen,. Birçok hücreleri, in vivo ve dış hava ve atık boru hattı ve boşaltma yoluyla gerekli enerji, bu boruların vasküler olduğunu. Kalp bu vasküler civa istasyonudur. Ana maddeler kan damarlarındaki kan akışını sudur (protein ve hormonlar çıkarılması, sıvı 'plazma'% 95) denir. 
 
Bu nedenle, su gibi akışkan dolaşım sisteminin etkili bir şekilde işlemesi için önemlidir. Su ve katran aynı akışını, kalbin herhangi biri onu emme yeteneği yoksa. Tar likidite zeytinyağı daha yüksek bile yüz milyon kere kapiller veya akış direnci binlerce karşılaşılan onlarca içine, zeytinyağı kalp pompalama olabilir.
 
Taşınması oksijen, enerji, besin ve hormonlar ve her hücre için gerekli diğer maddeler sorumludur Kapilerde. Bir hücre yukarı 50 mikron ondan uzak Caixing gelen için kılcal gerekli yararlanmak istiyorsanız. Mesafe hücre ölümü daha. 
 
Bu nedenle de bulunmasına göre, insan vücudu mükemmel bir şekilde vücut içinde kılcal her bir köşe kapsayan yoğun bir ağ oluşturmak üzere o şekilde dizayn edilmiştir. 950 km toplam uzunluğu ile vücuttaki 5000000000 kılcal. Bazı memelilerde 3000, kas kılcal bir santimetre kare. Eğer insan vücudu ve yüzü en küçük kılcal damarlar, toplam kalınlığı ve kalem on bin. Bunlar, kılcal damarların çapı 3-5 mikron arasında, yani, binde biri ya da dört milimetre biridir.
 
Su, düşük viskozitesini bizim için hayati önem taşımaktadır. Suyu sadece biraz daha viskoz olsaydı kan vücudun kılcal sistemine aktarılması için, imkansız olurdu. Örneğin bizim vücut karaciğer damarları karmaşık bir sistem var mümkün olmuştur asla .
Tabii ki, çok dar kılcal su yüksek akış performansı kan engelsiz akışı sayesinde. ‧ Dandun Michael su akışı hemen hemen, kan dolaşım sistemine herhangi bir kullanım olmayacaktır dikkat çekti:
 
Hareketi ve akışkanlık iç kap içindeki sıvı orantılı olduğundan, "sadece yüksek akışkanlık yukarı akan yüksek bir akışkanlık sahip olan kan damarlarının boşaltılan sıvı içinde bu kılcal sistem çok önemli ... hemen hemen suda akışkanlık ve kılcal çapı daha sonra 3 ila 10 mikron, zorunda ise nokta içinde su akışı, daha sonra yüksek basınç, kan damarları çalışmaz ise Bu durumda tamamen kapsayacak kılcal kaslar için yeterli oksijen ve glikoz emme için, geniş gövde tasarımı yaşam imkansız ya da son derece sınırlı olacaktır. Buna göre, su gibi akışkan içine sadece için şimdi bu seviyesini korumak için gereklidir . "83
 
Diğer bir deyişle, su ve diğer özellikleri akış, optimum seviyede yaşam için gereklidir. Sıvı akış özellikleri arasındaki arasındaki farkın milyonlarca dolar yüzlerce. Bununla birlikte, su yaşam için gerekli olan kadar çok akış özellikleri dahil edilebilir.
 
Sonuç
 
Bu bölümün başında burada bildiğiniz Bilgi, suyun termal özellikleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ve akış karakteristikleri en iyi yaşam standardı ile uyumludur. Hayat su için bu doğrultusunda geliştirilen pek sıradışı bir karakter. Örneğin, 4oC içinde sıcaklık sonra, su suda yüzen buz olan genişletmek için bahsedilen başladı. 
 
Başka herhangi bir sıvı su yaşam uygunluğu ve dünyanın çoğu su oluşur ile eşsizdir, bu kesinlikle bir tesadüf değildir.
 
Diğer bir deyişle, su, tüm fiziksel ve kimyasal özellikleri, özellikle can varlığı için tasarlanmıştır. Özellikle su altında yaşam ile insanlığın ve Dünya'nın yaşam için tasarlanmıştır. Tanrı su yoluyla bize hayat verdi, yediğimiz tüm gıda arazi sulamak için su geliyor.
 
Daha önemli bir nokta, bu gerçeği dört yüz yıl önce Kuran'dan aydınlatmıştır başlamışlardı anlamak için modern bilim dalıdır. Allah Kuran'da insanlara vahiy indi:
 
"O bulutlardan yağmur yağdırır ve bir içecek olarak kullanılabilir, Zeytin, otlatma ağaçlar sonucunda büyüme ve bitkileri üretimi güveniyor, hurma, üzüm ve insanlar düşünüyor olabilir sizin için çeşitli meyve bir işaret yoktur. "(Nai Hale .. Bölüm 10 ve 11) Bölüm
 
 
Notlar
 
1 Lawrence Henderson, Çevre Spor, Boston:.. Beacon Press, 1958, s 105 
2. Michael Denton, Nature Kaderi, s. 32.  
3 Harold J. Morowitz, Kozmik Sevinç ve Yerel Ağrı, New York:.. Scribner, 1987, s 152-153 
4. Michael Denton, Nature Kaderi, s. 33. 
5. Michael Denton, Nature Kaderi, s. 35-36 
2012-12-11 23:46:45

关于本网站 | 设置成你的主页 | 添加到收藏夹 | RSS Feed
所有材料可以复制打印,也可以推荐本网站转发。
(c) All publication rights of the personal photos of Mr. Adnan Oktar that are present in our website and in all other Harun Yahya works belong to Global Publication Ltd. Co. They cannot be used or published without prior consent even if used partially.
出版权©1994年哈伦叶海亚。 www.harunyahya.com - info@harunyahya.com
page_top