The Creation Of The Universe

大氣層

Dünya, yaşam için gerekli tüm koşulları sağlar. Biri özel bir kalkan ve zırh ortamda biyolojik bir rol oynamaktadır. Dünya'nın atmosferi farklı perspektiflerden oluşur. Yukarıdaki ayet ile gösterildiği gibi, atmosfere yedi temel seviye tarafından oluşturulur. Kur'an'ın harikaları Bu, elbette, bir. .

"Kuran'da evren hakkında bir gerçeği ortaya koyuyor - gökyüzünün yedi katmandan oluşur:
"Senin için yedi gün tamamlanan yeryüzündeki her şeyi, karmaşık işletim gökleri, yarattı. Her şey için, Allah'ın üstün aklının."
 
(Bakara Suresi Bölüm 2, 29)
 
"Siz itaat, ya da zar zor Come Talia diyor: Sonra, gün, saat, gün veya göklerin ve yerin buharları yapma fikrini söyledi! Biz de itaat etmek," diye iki günde yarattı Yedi gök, o yıldız günün en düşük noktalı ve her şeye gücü yeten, her şeyi bilen Tanrı önceden belirlenmiş olduğunu korumak için, her gün onun komuta sakinleri gösterdi. "(Feng Sui özel Bölüm 11 ve Bölüm 12)
 
Kuran'ın birçok fasıl "gün" anlamına gelir kelime anlamına gelen göklerinde veya tüm evreni ifade eder, aşağıdaki gibi yorumlanabilir: gökyüzü, ya da atmosfer yedi katlı oluşturduğu. Aslında, bugün da çok katmanlı ile Dünya atmosferi yapılmış örtüşme bilinmektedir. Kuran'da belirtildiği gibi, Dünya'nın atmosferine Bu konuyla ilgili bilim sadece yedi ayrılmıştır aşağıdaki açıklama vardır:
 
Bilim adamları atmosferdeki yedi puan her özelliği farklı, farklı basınçlarda ve gaz, dünyanın troposfer kadar yakın olduğunu ortaya koymuştur, bu atmosferin genel kalitesinin yüzde 90 için hesaplar; stratosfer yukarıda troposfer; "ozon" stratosferik ozon tabakasının bir parçası ultraviyole ışığı absorbe olduğunu; yukarıda stratosfer "orta" olduğunu; yukarıda ortada bir "sıcak tabakası" dır; iyonize gaz iyonosferik termal tabaka içinde oluşturulur; yerden 480-960 km "dış" olarak bilinen bir atmosfer. 2
 
 
 
Bu gibi Kuran açıklandığı bilgi, atmosfer sayısını hesaplamak, atmosfer yedi katmana ayrılmıştır:

Tür: troposfer
 
İkincisi: stratosfere
 
Üçüncüsü: Ozon Tabakası
 
Dördüncü: orta
 
Beşincisi: termal katman
 
Altıncısı: iyonosfer
 
Yedinci: Dış tabaka
 
 
 

1400 yıl önce, gökyüzü tüm bir dönem olduğunu, Kuran, mucizevi olduğu gökyüzü alt katmanlı işaret ve yedi katlı göstermektedir. Modern bilim, ancak son zamanlarda Dünya'nın atmosferi çevresinde keşfettim "yedi" temel düzeyde oluşmaktadır.
 
Başka bir mucize Kur'an Bölüm 41 12 belirtilir: "O ve her katmanın günlük görevleri hükümleri ..". Diğer bir deyişle, Allah, yukarıdaki bölümlerde belirtilen farklı görevleri var her katta gün veriyorum. Nitekim, önceki bölümde anlatıldığı gibi, katmanlar gün insan ve biyolojik yarar zemin üzerinde farklı etkileri vardır. Her katta günü, yoğuşma yağmur gibi uzay göktaşı Dünya'ya isabet önlemek için, zararlı radyasyon yansıyan radyo iletişimi engelleme özel bir rolü vardır.
 
Dünya'nın atmosferi, yedi puan: Bir bilimsel literatürde bir rolle atmosferi açıklar. Troposfer çok altında. Yağmur, kar ve troposferde rüzgar oluşumu. 3
 
Bu aslında 1400 yıl önce, 20. yüzyılın teknolojisi keşfedildi edilmiştir ancak, Kur'an ayrıntılı kayıtlar vardır. 
2012-12-11 23:51:08

关于本网站 | 设置成你的主页 | 添加到收藏夹 | RSS Feed
所有材料可以复制打印,也可以推荐本网站转发。
(c) All publication rights of the personal photos of Mr. Adnan Oktar that are present in our website and in all other Harun Yahya works belong to Global Publication Ltd. Co. They cannot be used or published without prior consent even if used partially.
出版权©1994年哈伦叶海亚。 www.harunyahya.com - info@harunyahya.com
page_top