The Creation Of The Universe

山的運動

Kur'an dağ sabit olmadığını söyler, onlar sürekli hareket ediyor:

 
"Sen aslında, dağlar hat gitti gidiyor gibi tür vardır, dağların ve düşünce sabittir görüyorum." (Kur'an-ı Kerim 27. Bölüm 88)
 
Dağların hareketi Yukarıdaki manto üzerinde yüzen kabuk hareketli, yoğun kabuk onun biraz atfedilebilir. Yirminci yüzyılın başlarında, Alman bilim adamı Wegener ilk toprak oluşumunun erken dönemlerinde, yeryüzündeki arazi önerilmiştir araya gelen ve farklı yönlere taşımak için arazi ayrılmıştır.
 
1980'li yıllara kadar, Wegener ölümünden 50 yıl, jeologların yaptığı iddia olduğunu fark ettim. Wegener 1915 yılında yayınlanan bir makalesinde belirttiği gibi, zeminde arazi, yaklaşık 5 milyar yıl önce, ile birbirine Pangaea (Pangaea) denilen, Antarktika bulunur.
 
Yaklaşık 180 milyon yıl önce Pangaea günümüz Afrika, Avustralya, Afrika, Antarktika ve Hindistan dahil Gondwana eski toprak (Gondwana) adında büyük bir arazi, farklı yönlere yüzen iki parçaya ayrılmıştır ; başka bir kıtada Hindistan hariç, bugünkü Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya dahil olmak üzere, Laurasia Lu (Lourasia) denir. 50 milyon yıl sonra 100 milyon, Gondwana ve Laurasia, küçük parçalar halinde yine her bölünmenin eski toprak. Beri Pangaea bölmek ve arazi alanı oluşturmuş ve aynı zamanda yeryüzü, okyanuslar ve kara oranı değişen, hareket etmek için yeryüzü yılda birkaç santimetrelik bir oranda tutar. Yirminci yüzyılın başında, jeolojik araştırma sonuçları açıklandıktan sonra, kabuk bilim adamları şu açıklamayı hareket:
"Levha" olarak bilinen bir takım blokları ayrılmıştır, yaklaşık 100 km, ve kabuk ile örtü arasında üst tabaka kalınlığı. Altı büyük tabaklar ve küçük tabaklar ile toprak yüzeyi. Yerkabuğunun hareket ile toprak ve okyanuslar tarafından yönlendirilen levha tektoniği, levha, teorisine göre. Ölçümler arazi her yıl 1-5 cm hareket olduğunu göstermektedir; plakaları sürekli hareket eden, yavaş değişim yerşekilleri yüzden. Örneğin, her yıl Atlantik kademeli olarak genişletmek edilir 6
 
Bu çok önemli bir nokta şudur: Kur'an'ın Allah bölümde, kote edilmiş dağ eylem drift ilerliyor. Bugün, modern bilim adamları da bu cep tanımlamak için "kıtasal sürüklenme" (Continental Drift) kullanın. 7
 
Kuşkusuz, Kuran'ı sadece bulmak için beyan modern bilimin gerçekleri, ve gerçekten bir mucize.
 
 
2012-12-11 23:55:13

关于本网站 | 设置成你的主页 | 添加到收藏夹 | RSS Feed
所有材料可以复制打印,也可以推荐本网站转发。
(c) All publication rights of the personal photos of Mr. Adnan Oktar that are present in our website and in all other Harun Yahya works belong to Global Publication Ltd. Co. They cannot be used or published without prior consent even if used partially.
出版权©1994年哈伦叶海亚。 www.harunyahya.com - info@harunyahya.com
page_top